Historia w ożywionych obrazach – Jan Matejko

Materiały zamieszczone w Bazie zostały przygotowane w oparciu o cykl edukacyjny „Jan Matejko - Historia w ożywionych obrazach", będący próbą przedstawienia kluczowych momentów historii Polski w formie filmowo „ożywionych" obrazów Jana Matejki.

Filmy dają widzom niepowtarzalną okazję, aby niejako wejść do wnętrza obrazu, przyjrzeć się jego bohaterom, usłyszeć ich rozmowy, a także poznać kontekst historyczny wydarzeń przedstawionych na obrazie. 

 

OBEJRZYJ TRAILER CYKLU 

 

O materiałach

Do każdego z filmów z cyklu opracowano dwa scenariusze lekcji: dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Każdy scenariusz uzupełnia zestaw zadań, karty pracy oraz prezentacja multimedialna. 

Autorami opracowania są mgr Ewa Olkuśnik oraz dr Marek Olkuśnik. 

Ponadto, do każdego z filmów opracowano zestaw zagadnień z edukacji filmowej na poziomie ponadpodstawowym i ponadpodstawowym, do wykorzystania wraz z reportażem z planu filmowego zamieszczonym na stronie. Autorami opracowania zagadnień z dziedziny filmu jest Dział Produkcji Filmowej i Projektów Edukacyjnych Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. 

 

Filmy na DVD

Filmy z cyklu „Jan Matejko - Historia w ożywionych obrazach" są dostępne na DVD. Szczegóły dotyczące zakupu znajdują się w zakładce Wydawnictwa DVD.

 

Custom - Materiały edukacyjne

Masz pytania?

Wybierz preferowaną formę kontaktu i skontaktuj się z nami!