Historia w ożywionych obrazach – Jan Matejko

Materiały edukacyjne do  serii Jan Matejko - Historia w ożywionych obrazach.

Na serię składa się 10 ekranizacji wybranych dzieł malarskich Jana Matejki przedstawiających ważne wydarzenia z historii Polski w formie kilkunastominutowych filmów fabularnych.

Filmy przenoszą widzów do przeszłości w sam środek wydarzeń historycznych i  pozwalają poznać bohaterów, kontekst historyczny i wiele ciekawych faktów. Warstwie fabularnej towarzyszy komentarz znawców historii Polski.

 TRAILER CYKLU

 

O materiałach

Do każdego z filmów z cyklu opracowano dwa scenariusze lekcji przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Każdy scenariusz uzupełniają karta pracy, zestaw zadań z kluczem odpowiedzi oraz prezentacja multimedialna. Autorami opracowania są mgr Ewa Olkuśnik oraz dr Marek Olkuśnik. 

Osobną część każdego scenariusza stanowi zestaw zagadnień z zakresu edukacji filmowej opracowany na podstawie reportażu z planu filmowego, dokumentującego pracę ekipy podczas zdjęć do każdego filmu wchodzącego w skład cyklu. Reportaże zamieszczone są w Bazie. Autorami opracowania zagadnień z dziedziny filmu są specjaliści Działu Produkcji Filmowej i Projektów Edukacyjnych Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Filmy z cyklu Jan Matejko - Historia w ożywionych obrazach  dostępne są na DVD. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości zakupu filmów znajdują się w zakładce Wydawnictwa DVD.

Materiały edukacyjne i reportaże z planu

Poniżej znajdą Państwo materiały edukacyjne i reportaże z planu do poszczególnych filmów serii.

Custom - Materiały edukacyjne