MY CICHOCIEMNI. Głosy żyjących

Materiały edukacyjne przygotowane do filmu MY CICHOCIEMNI. Głosy żyjących.

MY CICHOCIEMNI. Głosy żyjących  to fabularyzowany dokument o losach polskiej specjalnej formacji wojskowej, której żołnierze w czasie II Wojny Światowej przedostawali się drogą powietrzną z Anglii na teren okupowanego kraju, aby wesprzeć działający tu ruch oporu.

Reżyser Paweł Kędzierski dzięki wspomnieniom ostatnich żyjących Cichociemnych przywraca pamięć o niezwykłych wydarzeniach i ludziach, których czyny stanowią jedną z najważniejszych kart w historii polskiej wojskowości. Film pokazuje początki tworzenia się formacji cichociemnych, jej bojowy szlak - aż do powstania warszawskiego. W obrazie wykorzystano nigdzie wcześniej niepublikowane zdjęcia oraz filmy archiwalne.

O materiałach

Materiały edukacyjne zawierają scenariusz lekcji historii Elita Polski Podziemnej, zestaw slajdów i quiz powtórzeniowy z kluczem odpowiedzi.

Film dostępny jest na DVD. Szczegółowe informacje dotyczące zakupu filmu znajda Państwo w zakładce Wydawnictwa DVD

Zachęcamy do obejrzenia dodatkowych materiałów filmowych m.in. spotkania z twórcami filmu, skrótu oprowadzania po przestrzeni edukacyjnej WFDiF Cichociemni - spotkania filmowe i filmowego zapisu Warsztatów Aktorskich, podczas których młodzież jednego z warszawskich liceów poznawała tajniki sztuki aktorskiej i pod okiem prowadzącego Macieja Kowalewskiego ogrywała wybrane sceny z filmu MY CICHOCIEMNI. Głosy żyjących. Warsztaty odbyły się w przestrzeni edukacyjnej WFDiF Cichociemni - spotkania filmowe, która  od października 2016 r. do czerwca 2017 r. była miejscem zajęć filmowych, oprowadzań, warsztatów i wydarzeń związanych z filmem i historią cichociemnych.

Filmowy zapis Warsztatów Aktorskich

Spotkanie z Twórcami filmu

Filmowy skrót oprowadzania po przestrzeni Cichociemni - spotkania filmowe

Cichociemni - spotkania filmowe. Jak powstawała przestrzeń edukacyjna WFDiF

 

Poniżej znajdą Państwo materiały edukacyjne.

Custom - Materiały edukacyjne