Baza Materiałów Edukacyjnych

Niezwykły cykl edukacyjny

Historia ożywionych obrazach to seria filmów edukacyjnych opowiadająca o ważnych wydarzeniach historycznych poprzez ożywione dzieła malarstwa historycznego. Pierwsza część serii  została poświęcona słynnym obrazom Jana Matejki, druga zatytułowana Polska Niepodległa, poprzez malarstwo i grafikę opowiada o dążeniach Polaków do odzyskania niepodległości.

Zrealizowana przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych seria jest odpowiedzią na zmieniające się realia, w których coraz częściej język pisany zostaje wyparty przez strumień zmieniających się obrazów. Pod tym względem, filmowy cykl zrealizowany przez WFDiF ma pionierskie znaczenie dla współczesnej edukacji, otwiera nowe możliwości i pozwala w atrakcyjny sposób docierać do odbiorców. 

Obie części serii powstały przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cykl Polska Niepodległa - Historia w ożywionych obrazach zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2022.

Thumbnail
Thumbnail

Baza Materiałów Edukacyjnych

W związku z dużym zainteresowaniem filmową serią "ożywionych obrazów", żeby ułatwić wykorzystanie filmów w celach dydaktycznych, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych podjęła się realizacji materiałów edukacyjnych, na które składają się: różnorodne scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne, zestawy zadań i testów, reportaże z planu filmowego oraz zestawy zagadnień z zakresu edukacji filmowej.

Materiały zostały opracowane przez praktyków nauczania oraz specjalistów z zakresu edukacji filmowej Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych i można z nich skorzystać za pośrednictwem niniejszej Bazy Materiałów Edukacyjnych. Materiały zamieszczone w Bazie są zgodne z podstawą programową oraz dopasowane do możliwości percepcyjnych dzieci i młodzieży na różnym poziomie nauczania. 

Skorzystają z nich przede wszystkim nauczyciele historii, języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie oraz osoby prowadzące zajęcia dodatkowe, np. z zakresu wiedzy o filmie. Materiały mogą być wykorzystywane również przez edukatorów, instruktorów harcerskich, grupy rekonstrukcyjne podczas zajęć z młodzieżą i dorosłymi.  

Materiały dostępne są w Bazie BEZPŁATNIE, po zalogowaniu. Aby założyć własne konto - ZAREJESTRUJ SIĘ.

WFDiF

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych prowadzi szereg projektów edukacyjnych z zakresu edukacji filmowej i historycznej.

Więcej szczegółów na temat działalności Wytwórni znajdziesz na stronie: www.wfdif.pl.

Odwiedź Plan Filmowy dla zwiedzających

PLAN FILMOWY to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. 

PLAN FILMOWY składa się z dwóch części, scenograficznej i kostiumowej. 

Weź udział w warsztatach filmowych

Warsztaty wokół PLANU FILMOWEGO to działania o wymiarze teoretycznym i praktycznym, prowadzone przez specjalistów pracujących, na co dzień w branży filmowej, mających doświadczenie na polu edukacji. 

Warsztaty skierowane są do różnych grup wiekowych. Ich celem jest rozwijanie zainteresowania sztuką filmową i poznawanie specyfiki poszczególnych zawodów filmowych. 

Odwiedź Sklep i Kawiarnię Filmową

Zapraszamy na Chełmską 21 do filmowego sklepu, w którym dostępne są wydawnictwa DVD, pamiątki oraz książki o tematyce filmowej. 

Sklep i Kawiarnia znajdują się w budynku nr 3, na I piętrze. 

Wytwórnia filmów Dokumentalnych i Fabularnych

ul. Chełmska 21, 00-724 Warszawa

Obejrzyj film Jak korzystać z bazy?

Masz pytania?

Wybierz preferowaną formę kontaktu i skontaktuj się z nami!