Odwiedź Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Odwiedź Plan Filmowy

Zapraszamy na zajęcia i oprowadzania do wyjątkowej przestrzeni edukacyjnej PLAN FILMOWY, podczas których w otoczeniu wyjątkowej scenografii, kostiumów i rekwizytów uczestnicy poznają mało znane zawody filmowe i najciekawsze procesy produkcji filmowej.

Narracja ścieżki oprowadzania zainspirowana została historią Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, która wyprodukowała Kroniki Filmowe,  wiele znakomitych dokumentów, filmów fabularnych i spektakli Teatroteki.

Wśród atrakcji programu zajęć na PLANIE FILMOWYM znajdują się:

  • projekcja na goglach VR, podczas której uczestnicy mogą przyjrzeć się pracy ekipy i twórców w trakcie przygotowań do wyjścia na plan i w chwili nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej,
  • przymiarki kostiumów filmowych, czyli poznawanie kunsztu kostiumografów i specjalistów pracujących w ich zespołach, a przy okazji możliwość zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z PLANU FILMOWEGO,
  • multimedialne zadania edukacyjne,
  • projekcja materiałów making of
  • przejście niezwykłym scenograficznym tunelem podziemnym, który prowadzi do mieszkania bohatera jednej ze sztuk cyklu Teatroteka Młodego Człowieka

Weź udział w warsztatach filmowych

Warsztaty wokół PLANU FILMOWEGO to działania o wymiarze teoretycznym i praktycznym, prowadzone przez specjalistów pracujących na co dzień w branży filmowej i mających doświadczenie na polu edukacji. 

Warsztaty skierowane są do różnych grup odbiorców. Ich celem jest rozwijanie zainteresowania sztuką filmową i poznawanie twórczych aspektów poszczególnych zawodów filmowych. 

Odwiedź Sklep i Kawiarnię Filmową

Zapraszamy do sklepu filmowego Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, na ul. Chełmską 21 w Warszawie, w którym dostępne są wydawnictwa DVD, pamiątki oraz książki o tematyce filmowej. 

Sklep i Kawiarnia FILMOWA  -  budynek nr 3, piętro I.

Sklep i Kawiarnia FABULARNA  - budynek 4a.

Wytwórnia filmów Dokumentalnych i Fabularnych

ul. Chełmska 21, 00-724 Warszawa